Jūsu iepirkumu grozā nav preču.

Izmēģiniet

Pulss - efektīvs kontroles veids iedarbīgam treniņam

Uzsākot treniņus, ir ļoti būtiski izvēlēties pareizo intensitāti, jo tieši tas veicinās ievērojamu fiziskās izturības uzlabojumu, kā arī uzlabos kopējo veselības stāvokli. Kādam ir jābūt ideālajam pulsam? Kad notiek intensīvākā tauku dedzināšana? Kāds ir optimālais treniņš? Uz šiem un vēl citiem jautājumiem sniegtas atbildes šajā rakstā.

Intensitāte:

Lai sasniegtu maksimālu rezultātu, ir jāizvēlas pareiza intensitāte. Kā vadlīniju varat izmantot pulsa rādījumus. Parasti izmantotā pulsa kontroles formula ir: Maksimālais pulsa ātrums = 220 – vecums. Treniņa laikā pulsam vienmēr ir jāatrodas starp 60% un 85% no maksimālā pulsa ātruma. Lai uzzinātu savu personīgo treniņa intensitāti, apskatiet pievienoto pulsa ātruma tabulu.

Uzsākot treniņa programmu, pirmās pāris nedēļas rādījums ir jāuztur tuvu 70% no maksimālā pulsa ātruma. Paaugstinoties fiziskās sagatavotības līmenim, lēnām paaugstiniet rādījumu līdz 85% no maksimālā pulsa ātruma. Šī ir individuāla orientējoša vērtība. Profesionālam padomam, pirms pielāgojat sirds ritma atgūšanās ritmu, konsultējieties ar savu ģimenes ārstu.

Tauku dedzināšana

Ķermenis sāk dedzināt taukus apmēram pie 65% no maksimālās pulsa vērtības. Lai sasniegtu optimālu tauku dedzināšanas režīmu, ieteicams uzturēt pulsa ātrumu starp 70% un 80% no maksimālā pulsa ātruma vērtības. Optimāls treniņš sastāv no trim 30 minūšu ilgām treniņa sesijām vienā nedēļā.

Piemērs:

Sākot trenēties 52 gadu vecumā:

  • Maksimālais ritms = 220 – 52 (gadi) = 168 sitieni minūtē
  • Minimālais ritms = 168 * 0,7 = 117 sitieni minūtē
  • Augstākais ritms = 168 * 0,85 = 143 sitieni minūtē

Dažu pirmo nedēļu laikā iesakām sākt ar pulsa ātrumu 117 sitieni / minūtē un pēc tam pakāpeniski paaugstiniet to līdz 143 sitieniem minūtē. Paaugstinoties fiziskās sagatavotības līmenim, treniņa intensitāti ir jāpaaugstina no 70% - 85% no maksimālās sirds ritma vērtības. To iespējams panākt, paaugstinot pretestību vai ātrumu, kā arī paildzinot treniņa laiku.

 

Panākumi

Pat pēc neliela regulāru treniņa programmu perioda jūs sapratīsiet, ka ir pastāvīgi jāpaaugstina pretestība, lai sasniegtu optimālo pulsa ātruma vērtību. Ar laiku treniņš jums liksies vieglāks un ikdienā jūs jutīsieties daudz labāk. Šādiem sasniegumiem jums sevi ir regulāri jāmotivē. Izvēlieties treniņam konkrētu laiku, bet neuzsāciet treniņu pārāk agresīvi. Sens sportistu teiciens ir: „Visgrūtākais attiecībā uz treniņu ir – sākt.” Mēs Jums novēlam daudz jauku brīžu un panākumu Jūsu treniņos.